Zasady, którymi się kierujemy
w tworzeniu kolekcji

Gdy już pokochałam klasykę, to zrozumiałam, że projektowanie w duchu nowoczesnej klasyki wymaga zdyscyplinowania, czyli respektowania kilku kluczowych zasad:

Równoważenie
mody

Modna klasyka odrzuca sezonowe nowinki, jednak nie oznacza to, że nie czerpie z najnowszych trendów. Ta moda balansuje na krawędzi ponadczasowości i trendów sezonu jednak nigdy nie pozwala sobie na utratę równowagi.

W nowoczesnej
klasyce projektuje
się całość, a nie
element

Czy gdy zachwyci Cię jakaś fotografia, to potrafisz powiedzieć, dlaczego Ci się podoba? Bardzo często na ogólny odbiór zdjęcia wpływa nie konkretny, nazwany element, ale zbiór odczuć. To może być chropowata ściana, naturalne światło, nieoczywiste zestawienie faktur… Podobnie jest z kolekcją. Projektujemy ją w taki sposób, aby jako całość była harmonijna, kojąca. Aby poszczególne elementy doskonale do siebie pasowały.

Nowoczesna klasyka to celebrowanie piękna każdego dnia

Sprowadzanie ubrania do filozofii szczęścia może się wydać zbyt daleko idącą przesadą. Zastanów się jednak, co wydaje Ci się cenniejsze – świeże, ciepłe bułeczki z pyszną kawą podawane przez ukochaną osobę, czy wykwintny homar kosztowany w otoczeniu osób obcych? Korzystaj z piękna i szlachetności Twojej garderoby każdego dnia. Nie odkładaj płaszcza z alpaki na szczególną okazję. Załóż go nawet do sportowych butów albo… dresu.

Spóźnieni kochankowie,William Wharton

Zbędna
ostentacja

Nasze kolekcje nigdy Ciebie nie przykryją, one jedyne wzmocnią Twoją osobowość i Twoje atuty. Odchodzimy od silnych kontrastów, zachęcając Ciebie do harmonijnych połączeń. Rezygnujemy z chwilowych trendów, pokazując Ci jedynie te, które zostaną z nami dłużej. Nie wprowadzamy ostentacyjnych gadżetów, bo Ty ich nie potrzebujesz.

Pewnego razu w Moskwie, Simone de Beauvoir

Kontestacja
utartych zasad

W projektowaniu klasyki konieczne jest pełna wiedza na temat dress code’u oraz modelowania sylwetek. Jednak to, co jest iskrą „nowoczesnej klasyki” to łamanie pewnych utartych schematów. Warto tę kontestację przenieść na tworzenie codziennych stylizacji. Włóż sportowe buty do garnituru, płaszcz w kolano do zwiewnej sukienki midi a do dresu – but na obcasie i białą koszulę. Bo to, co niczym czarodziejska różdżka jest w stanie zamienić zwyczajną klasykę w nowoczesną, to jej kontekst, czyli stylizacja.

Projektowanie
emocji

Projektowanie zaczynamy od wyobrażenia sobie, jaką emocje ma wywołać dany model – wzmocnić autorytet, dać poczucie komfortu czy aurę romantyzmu. Zdarza się, że rzecz pozornie zwyczajna, nabiera wyrazu po założeniu. A czasami to nie sama rzecz zaczyna wtedy iskrzyć, ale my – widząc jak cudownie wyglądamy w dobrze skrojonym płaszczu czy sukience.