Rzemiosło
Rzemiosło to umiejętność połączenia koloru, tkaniny i projektu w spójną całość. To umiejętność wielowymiarowa, bo łączy zarówno intuicję, jak i wiedzę, i to nie jednostki, ale całego zespołu.
Lubię pracować z ludźmi, od których mogę się czegoś nauczyć. Mam to szczęście, że naszą markę tworzą wyjątkowi ludzie - nie tylko mają fachową wiedzę, ale też wyznają dobre wartości. Taka atmosfera wzajemnego szacunku i dzielenia się wiedzą jest nie tylko motorem kreatywności, ale też gwarantem najwyższej jakości. Bo marka Patrizia Aryton to ludzie, którzy ją tworzą.
Dbamy o to, aby na przekroju sezonów nasze kolekcje były spójne. Posługujemy się arytonowskimi barwami (jak granatowa czerń, camel czy skorupka jajka), stopniowo rozbudowując szafę, która daje nieskończone możliwości stylizacyjne.
Moja Mama, która jest mistrzem w projektowaniu płaszczy, powtarzała, że w tym procesie muszę być jednocześnie artystą I zegarmistrzem. Tutaj nawet 2 mm mają znaczenie!
Projektując minimalistyczną czarną dyplomatkę, szukamy rozwiązania na zwiększenie wyjątkowości takiego modelu. Wprowadzamy detale, które nie rzucają się w oczy, ale zaskakują.
Może
to tylko
detal,
ale dla nas...
cały świat!
Płaszcz jest szyty na lewej stronie. To wydaje się oczywiste, przecież nie widać szwów na prawej stronie, ale większość z nas chyba się nas tym nie zastanawia. Jeśli zdejmiesz swój płaszcz i sprawdzisz wnętrze prawego rękawa, zobaczysz tam około 25-centrymetrowy szew na zewnętrznej stronie. To miejsce, które podczas szycia całego płaszcza na lewej stronie zostawia się niezaszyte. I to przez ten otwór przeciąga się cały płaszcz na prawą stronę. Na końcu otwórz zaszywa się widocznym już ściegiem.
Jak powstaje płaszcz?
Matematyka kolekcji
Większość naszego zespołu kreatywnego budzi się rano w pulsującym mieście. Przedziera się przez korki, sygnalizace świetlne, żeby dojechać do siedziby frmy zlokalizowanej w samym sercu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Takie otoczenie pracy działa na naszą wrażliwość, a połączenie wielkomiejskiej mody z pracownią w zaciszu stymuluje kreatywność.
Who Made My Clothes
Who Made My Clothes to inicjatywa międzynarodowej organizacji Fashion Revolution walczącej o przejszysty łańcuch produkcji i dostaw w branży odzieżowej. Jej celem jest odpowiedź, kto zrobił towje ubranie?" odpowiada coraz więcej firm. Nie mają nic do ukrycia, są dumne z etyki swojej pracy i ze swoich pracowników. Jedną z nich jest Patrizia Aryton.