Tkanina

O ile kolory kochamy rozumem - łączymy je świadomie, racjonalizując wybory - o tyle tkaniny kochamy sercem - wybierając je do kolekcji, kierujemy się zmysłami i intuicją.

Tkanina jest dla nas tym, czym glina dla rzeźbiarza Pracując z tkaniną, projektant musi ją poczuć, zrozumieć. Musi zamknąć oczy i zobaczyć w wyobraźni gotowy projekt. Jeśli nie widzi nic, to znak, że należy ją odłożyć.

Wybieranie szlachetnych tkanin jest dla mnie jak narkotyk. Gdy czuję nienaturalny poziom ekscytacji podczas oglądania tkaniny, wiem, że musi się ona znaleźć w kolekcji.

Tkaniny, które wybieramy do kolekcji, zawsze muszą oddziaływać na zmysły - otulać miękkością, być przyjemne w dotyku i szlachetne dla oka.

Jest ważną inspiracją zarówno w projektowaniu, jak i podczas wybierania tkanin. Lubię, gdy nasze rzeczy pięknie odpowiadają na ruch, czyli powiew wiatru albo zamaszysty krok. Zamiast tkanin o sztywnym chwycie wybieram te plastyczne i miękkie w dotyku.

Jedną z najważniejszych rad w zakresie projektowania kolekcji, którą otrzymałam od mojej Mamy, jest ta, aby wsłuchać się w tkaninę. Jej zdaniem każda tkanina mówi do projektanta, tkaninie nie można niczego narzucić siłą. Uważność i skupienie są więc kluczem do zaprojektowania właściwej formy.

Wysokogatunkowe tkaniny dzięki swojej szlachetności pięknie wyglądają w nienasyconych kolorach. Tymczasem te same odcienie zastosowane na mniej luksusowych tkaninach mogą je jeszcze bardziej zgasić. Pewne kolory są więc niczym papierek lakmusowy jakości tkanin.

Z wełną jest jak z czekoladą. O ile o Jakości czekolady decyduje procentowa zawartość kakao, o tyle o jakości wełny - rodzaj zastosowanego włókna. Jest duża różnica między alpaką, suri alpaką a baby suri alpaką.

Większość płaszczy z alpaki na świecie produkowana Jest z gatunku huacaya. Tymczasem płaszcze naszej marki szyte są z wełny z gatunku suri alpak, które stanowią zaledwie ułamek światowej produkcji wełny alpak. Sur alpaki charakteryzują się długimi, jedwabistymi dredami To dlatego wełna z suri alpaki wyróżnia się tak wyjątkowym połyskiem.