W teatrze od zawsze obowiązują pewne zasady dotyczące stroju. Chcesz wyglądać szykownie i elegancko, ale zachować własny styl i czuć się swobodnie? Przeczytaj porady stylistek Patrizia Aryton i dowiedz się, jaka sukienka do teatru będzie idealna dla Ciebie.
Elegancka sukienka do teatru - jaką wybrać?
Na początek mamy dla Ciebie 5 kluczowych zasad, o których warto pamiętać podczas poszukiwań idealnej sukienki do teatru. Oto one:
1. Dobierz sukienkę do figury. Twoja sylwetka to typowe jabłko, gruszka, klepsydra, a może prostokąt? Uwzględnij proporcje swojego ciała podczas dobierania fasonu sukienki, a będziesz wyglądać korzystniej i czuć się pewniej.
2. Pokaż klasę. Zrezygnuj z sukienek mini i kreacji z głębokim dekoltem. Unikaj przezroczystości i ubrań o jaskrawych barwach. Dopasuj delikatną biżuterię i stonowane dodatki.
3. Postaw na ubrania z oddychających materiałów naturalnych lub ze sprawdzonymi mieszankami, które dodają naturalnym tkaninom trwałości i wytrzymałości. Dzięki nim ubranie zachowa nienaganny wygląd, a gdy wstaniesz po kilkugodzinnym spektaklu, nie będziesz musiała się martwić zagnieceniami.
4. Pamiętaj o wygodzie. Sukienka nie powinna być zbyt obcisła i wpijająca się w ciało. Podczas długotrwałego siedzenia w jednej pozycji źle dobrane ubranie może powodować dyskomfort.
5. Weź pod uwagę rodzaj teatru i sztuki. Opera, balet czy przedstawienia dramatyczne w klasycznym teatrze to okazje, na które powinnaś się ubrać zgodnie z wieczorowym dress code. Jednak w przypadku teatrów niszowych, nowoczesnych i alternatywnych, elegancki strój możesz wzbogacić o bardziej ekstrawaganckie dodatki, typu wyraziste kolczyki czy skórzana kurtka.
Sukienki na wyjście do teatru - jaki fason, krój?
Najbezpieczniejsza jest zawsze klasyka. Do teatru możesz zakładać wieczorowe sukienki o luźniejszych krojach ołówkowych, delikatnie rozkloszowane, trapezowe i kopertowe. Jeśli chodzi o dekolt, ogranicza Cię tylko zasada dotycząca jego stosownej głębokości. Możesz wybrać dekolt w serek czy łódkę, ale też stójkę, a nawet golf.
Odpowiednio długa sukienka do teatru to taka, która kończy się przynajmniej na wysokości kolan. Na spektakle najlepiej jednak zakładać sukienki midi i maxi. Istotne są także detale stylizacji. Ozdoby typu klamry pasków czy dekoracyjne guziki nie powinny być zbyt efektowne i nachalne.
Suknie do teatru - jakie kolory?
Przyjęło się, że do teatru zakładamy sukienki w klasycznych odcieniach, takich jak granat, burgund, ciemna zieleń czy popiel. Na teatralnych widowniach królują jednak stroje w ponadczasowej czerni, a coraz częściej możemy zauważyć damy ubrane w energetyczną i luksusową czerwień. Która z tych barw bardziej do Ciebie przemawia? Wybór należy do Ciebie!
Czarna sukienka do teatru
Czerń jest ultramodna i odpowiednia na każdy rodzaj przedstawienia. Do czarnej sukienki najłatwiej dobrać obuwie, torebkę i biżuterię. Sukienka w kolorze czerni to inwestycja w uniwersalną kreację, która posłuży Ci na milion różnych okazji. W czarnej sukni w teatrze będziesz czuć się pewnie i elegancko. Jeśli najbardziej cenisz bezpieczną klasykę, wybierz czerń.
W kolekcji Patrizia Aryton znajdziesz czarne sukienki do teatru w wielu fasonach. Na chłodniejsze dni szczególnie polecamy czarną sukienkę z kopertowym dekoltem i rękawem 3/4, o długości do kolan. Z kolei latem dobrze sprawdzi się czarna sukienka z paskiem z krótkim rękawem.
Czerwona sukienka do teatru
Czerwień to kolor odważny, ale nie krzykliwy. Symbolizuje siły witalne, atrakcyjność, ekskluzywność i pewność siebie. Jeśli te cechy są Ci bliskie, wybierz np. czerwoną sukienkę Dolce Vita z krótkim rękawem i odcięciem w talii. Ołówkowy fason z subtelnym marszczeniem jest naszą ulubioną propozycją kreacji koktajlowej w minimalistycznej odsłonie.
Na chłodne dni polecamy czerwoną sukienkę dzianinową ze 100% wełny merino, która łagodnie otula ciało. Fason luźnej tuby z długim rękawem wzbogacono o oryginalny kołnierz przechodzący w szal, który z powodzeniem zastąpi biżuterię.
Sukienki wieczorowe do teatru a pory roku
Komponowanie stylizacji do teatru to także wybór odpowiedniego okrycia, pasującego do sukienki wieczorowej. Latem zazwyczaj wystarczy krótki jedwabny żakiet, jesienią i zimą dobrze sprawdzi się np. wełniany płaszcz z kapturem Luxury Line, a wiosną możesz założyć praktyczny trencz wełniany z kaszmirem.
Tymczasem sprawdź, czym warto się kierować, wybierając sukienkę do teatru, w zależności od panującej pory roku.
Sukienka do teatru latem
Jeśli wybierasz się do teatru latem, to nawet w upalnie dni nie powinnaś brać pod uwagę zakładania sukienki na ramiączkach czy z odkrytymi plecami. Za to możesz zdecydować się na sukienkę z krótkim rękawem lub bez rękawów, a na ramiona narzucić wizytowy szal.
Latem wybieraj wieczorowe sukienki z przewiewnych, ale wciąż eleganckich materiałów, takich jak jedwab, wełna merino czy wiskoza. Nasz typ to sukienka z paskiem Dolce Vita, w kolorze ceglanym. Ma kształt trapezu, jest pozbawiona rękawów, a materiał cupro subtelnie połyskuje. Wraz z szalem z kaszmirem, o tym samym kolorze, będą tworzyć oryginalny wizytowy total look.
Sukienka do teatru zimą
W zimie skup się na doborze sukienki z materiału, który zapewni Ci komfort termiczny przy zachowaniu odświętnego wyglądu. Rozważ założenie sukni uszytej z wiskozy, jedwabiu, wełny dziewiczej czy woskowanej bawełny.
Postaw też na nieco ciemniejsze kolory. Jeśli chodzi o rękawy, wybierz długie lub ¾, ewentualnie krótkie plus dodatkowy żakiet. Co powiesz na jedwabną sukienkę Dolce Vita w kolorze ciemnego turkusu? Ta propozycja ma w sobie wszystko to, czego można wymagać od idealnej sukienki do teatru - elegancki kopertowy krój midi, długie rękawy z ozdobnymi mankietami i podkreślający talię gładki pasek.
Eleganckie wieczorowe sukienki do teatru? Tylko od Patrizia Aryton!
Zrób sobie prezent i wyglądaj olśniewająco podczas najbliższej wizyty w teatrze. Skuś się na sukienki wykonane z najszlachetniejszych tkanin, na których miękkość i ekskluzywność zasługuje Twoja skóra. Czy wybrałaś już swój ulubiony wieczorowy model? Jeśli nie, zamów go już dziś w naszym oficjalną sklepie z bezpłatną dostawą do domu i błyszcz!