WHO MADE YOUR CLOTHES
O SOBIE SAMYCH
W pracy lubią szycie, przymierzanie lub choćby zgadzające się słupki. W czasie wolnym leżą na hamaku, jeżdżą na koncerty, tańczą do latynoskich rytmów. Zwykle ukryci w cieniu PRACOWNICY PATRIZII ARYTON po raz pierwszy opowiadają o swoich zadaniach, talentach i hobby.
Każdy człowiek ma swoje ikigai
Założyliśmy z żoną firmę w 1989 roku. Zdaje się, że jesteśmy najstarszymi pracownikami w Arytonie… Odpowiadam za całość firmy, w szczególności jednak zajmuję się sferą ekonomiczną, finansami oraz administracją. Lubię też mieć świadomość pracy każdego działu oraz każdej osoby. Wyznaję japońską filozofię, gdzie każdy człowiek ma swoje ikigai, które stanowi siłę napędową życia. Moim ikigai jest praca w mojej firmie, relacje z ludźmi, podnoszenie poprzeczki, znajdowanie nowych wyzwań. Lubię przejażdżki rowerowe i tenis latem, a zimą narty. Interesuję się historią, zwłaszcza II wojną światową. Dużo o niej czytam i oglądam poświęcone jej filmy. Poza tym uwielbiam spędzać czas z moją rodziną, wnukami.
Ryszard Cierocki
Ryszard Cierocki
Prezes zarządu, Założyciel marki
Tkaniny współpracują z moim zmysłem dotyku
Pomysł na założenie firmy odzieżowej zrodził się z mojej pasji do mody i tkanin. Odpowiadamy z córką Patrycją za kolekcje, ale jako właścicielka firmy jestem dobrze zorientowana w pracy każdego działu. Przykładam wagę do najmniejszego szczegółu i myślę koncepcyjnie. Najbardziej lubię relacje z tkaninami, a przygoda z nimi zaczyna się na targach w Paryżu jakiś rok przed wprowadzeniem każdej kolekcji na rynek. Tkaniny współpracują z moim zmysłem dotyku i wyobraźnią, w której tworzę wizje przyszłego produktu. Wyobrażam sobie, w jakim kolorze, modelu będą one wyglądały najkorzystniej. Odkrywam ich sedno i staram się sprostać wymaganiom, które narzucają. Czas wolny najchętniej spędzam z dziećmi, wnukami i przyjaciółmi. Bardzo dbam o relacje rodzinne. Jeśli książka, to literatura faktu i biografie. Lubię podróże i odwiedzanie nowych zakątków świata.
Danuta Cierocka
Danuta Cierocka
Założycielka marki
Nic tak nie cieszy, jak radość mojej córki z kolejnej różowej sukienki, którą jej uszyłam
Rodzice założyli firmę, gdy miałam cztery lata, więc byłam tam praktycznie bez przerwy – stała się dla mnie naturalnym, dużym placem zabaw. Kiedy byłam nastolatką, pomagałam przy obsłudze klientów w nowo powstałym sklepie przyfabrycznym. Później – już tylko w okresie wakacyjnym – pracowałam w dziale produkcji. Projektować dla firmy zaczęłam 19 lat temu, w momencie rozpoczęcia studiów projektowania ubioru. W mojej pracy najbardziej lubię dreszczyk emocji w momencie budowania nowej kolekcji. Uwielbiam kontakt z nową tkaniną, jej pierwszy dotyk – to jak ekscytujący początek podróży. Mój mąż nauczył mnie kochać Gdańsk – to miasto, które można odkrywać bez końca. Świetnym sposobem na odstresowanie jest też dla mnie szycie sukienek dla czteroletniej córeczki. Nic tak nie cieszy jak jej roześmiane oczy na widok kolejnej różowej sukienki. Wieczorami lubię nadrabiać wiedzę o aktualnych trendach w architekturze wnętrz – często zapowiadających nowe tendencje w modzie.
Patrycja Cierocka-Szumichora
Patrycja Cierocka-Szumichora
Dyrektor kreatywna
Lubię grać w siatkówkę, ping-ponga i oglądać mecze piłkarskie Ligi Mistrzów
Odpowiadam za zarządzanie finansami firmy. Najbardziej lubię, kiedy zgadzają mi się wszystkie słupki z cyferkami.
Artur Wesołowski
Artur Wesołowski
Dyrektor finansowy, w firmie od 27 lat
Odpręża mnie praca w ogrodzie
Z przyjemnością patrzę na osobę, która autentycznie okazuje radość z otrzymanej pracy. Lubię poleniuchować na świeżym powietrzu z książką przygodową.
Stanisława Mejer
Stanisława Mejer
Specjalista ds. kadr, w firmie od 31 lat
Who made my clothes
#whomademyclothes to inicjatywa międzynarodowej organizacji Fashion Revolution, walczącej o przejrzysty łańcuch produkcji i dostawców w branży odzieżowej. Jej celem jest odpowiedź, kto i co naprawdę stoi za ubraniami, które kupujesz. Co roku na pytanie „kto zrobił twoje ubranie”? dołącza coraz więcej firm. Nie mają nic do ukrycia, są dumne z etyki swojej pracy i ze swoich pracowników. Jedną z nich jest Patrizia Aryton. Fashion Revolution
Nie umiem zasnąć bez książki
Prowadzę sklep internetowy. Mam satysfakcję z zaskoczenia klientki zadowolonej z szybkiej realizacji zamówienia. Nie umiem zasnąć bez książki, ostatnio to wspomnienia dziewczyn biorących udział w Powstaniu Warszawskim.
Justyna Bazychowska
Justyna Bazychowska
Specjalista ds. marketingu, w firmie od 14 lat
Pogłębianie wiedzy o tkaninach powoli staje się moją pasją
Najbardziej lubię chwile oglądania i oceny modeli przygotowanych przez projektantów. Myślę, że pogłębianie wiedzy o tkaninach powoli staje się moją pasją. Wolny czas spędzam przede wszystkim z rodziną. Wyspa Sobieszewska jest miejscem, do którego lubię wracać i gdzie chętnie odpoczywam w niedzielne popołudnia.
Agnieszka Cieszyńska
Magdalena Właszynowicz
Doradca wizerunku, z firmą związana od 9 lat
Relaksuję się, pielęgnując ogród
Opracowuję dane sprzedaży w sieci salonów, zapasu i rotacji stanów magazynowych. W wolnym czasie relaksuję się, pielęgnując ogród, i spotykam się ze znajomymi.
Michał Konkel
Michał Konkel
Specjalista ds. zatowarowania, w firmie od 8 lat
Uprawiam nordic walking
Prowadzę sekretariat firmy. W swojej pracy lubię mieć wszystko uporządkowane i zorganizowane. W wolnym czasie uprawiam nordic walking i jeżdżę na rowerze.
Agnieszka Cieszyńska
Agnieszka Cieszyńska
Specjalista ds. biurowo-administracyjnych, w firmie od 13 lat
Mój ulubiony film to Skazani na Shawshank
Zajmuję się przede wszystkim relacjami z naszymi dostawcami, w tym negocjacjami i kontrolą terminowości dostaw. Lubię moment, w którym wszystko jest już uzgodnione i mogę „pozamykać” zamówienia. Uwielbiam jazdę na rowerze zarówno rekreacyjnie z moją żoną, jak też bardziej wyczynowo ze szwagrem.
Marcin Kolka
SPECJALISTA DS. LOGISTYKI, W FIRMIE OD 16 LAT
Marcin Kolka i Wiesława Ropela
Marcin Kolka
SPECJALISTA DS. LOGISTYKI, W FIRMIE OD 16 LAT
Wiesława Ropela
SPECJALISTA DS. PRZYGOTOWANIA PRODUKCJI, W FIRMIE OD 15 LAT
W wolnym czasie odpoczywam na hamaku
Moja praca polega na kontaktach z dostawcami tkanin czy dodatków i na wynegocjowaniu jak najlepszych warunków dla Patrizii Aryton.
Wiesława Ropela
SPECJALISTA DS. PRZYGOTOWANIA PRODUKCJI, W FIRMIE OD 15 LAT
Lubię odkrywanie pereł modernizmu Gdyni
Odpowiadam za marketingową komunikację marki, budowanie relacji z klientem i całokształt sklepu internetowego. Lubię w swojej pracy różnorodność tematów, rozwój. Uwielbiam podróże z moją rodziną, szczególnie upodobaliśmy sobie z mężem małe miasteczka Toskanii.
Justyna Sobierajska-Gadzińska
Justyna Sobierajska-Gadzińska
E-commerce marketing manager, w firmie od 11 lat
Gatunek literacki i autora wybieram w zależności od nastroju, w jakim jestem
Lubię przede wszystkim spotkania i rozmowy z ludźmi: z koleżankami, z którymi pracuję na co dzień, i z naszymi klientkami. Oprócz tego niezwykle satysfakcjonująca jest możliwość kreowania wizerunku osób, które do nas przychodzą. Uwielbiam czytać.
Dagmara Denysiuk
Dagmara Denysiuk
kierownik salonu w galerii bałtyckiej w gdańsku, w firmie od 18 lat
Oglądam kryminały na HBO
Zajmuję się głównie grafiką oraz marketingiem, współpracuję także przy sesjach zdjęciowych. Cieszy mnie możliwość pracy z inspirującymi ludźmi oraz… przymierzanie pierwszych odszyć. Lubię piec ciasta i self-coaching.
Daria Włodarczyk
Daria Włodarczyk
Specjalista ds. kreacji, w firmie od 5 lat.
Lubię spacerować po plaży
Moja praca polega na stopniowaniu szablonów i tworzenia układów kroju. Najbardziej lubię oglądanie gotowego modelu, szczególnie już po jego zatwierdzeniu, w większych rozmiarach. Lubię podróżować i zwiedzać ciekawe miejsca, chodzić po górach i spacerować po plaży.
Magdalena Cieszyńska
Magdalena Cieszyńska
Stopniowacz komputerowy, w firmie od 24 lat
Najbardziej lubię, kiedy wszystko się zgadza
Jeden z ulubionych momentów to widok zapakowanych do aut paczek i produktów „na wisząco”, które właśnie wyjeżdżają do salonów. Moim hobby jest jazda na rowerze i oglądanie „Na Wspólnej”. Czas spędzam z rodziną i znajomymi.
Beata Turzyńska
Kierownik magazynu, w firmie od 20 lat
Beata Turzyńska i Bartłomiej Turzyński
Beata Turzyńska
Kierownik magazynu, w firmie od 20 lat
Bartłomiej Turzyński
Główny mechanik, w firmie od 24 lat
Lubię majsterkować
Konserwuję maszyny oraz urządzenia szwalnicze i produkcyjne. W mojej pracy lubię wyzwania i to, że nie ma czasu na monotonię.
Bartłomiej Turzyński
Główny mechanik, w firmie od 24 lat
Czas wolny spędzam na tarasie
Najbardziej lubię finalny efekt, czyli komplementarne stworzenie stylizacji, w której klientka świetnie się czuje i wygląda. Czas wolny spędzam na moim tarasie, z książką i kawą. Albo pracuję w ogrodzie.
Grażyna Karkowska
Grażyna Karkowska
kierownik salonu przy siedzibie firmy w chmielnie, w firmie od 19 lat
Odpoczywam, tańcząc w rytm latynoskiej muzyki na zumbie
W pracy mam okazję spotykać wyjątkowe kobiety. Poza tym codzienne przebywanie wśród szlachetnych tkanin i wyjątkowych fasonów to czysta przyjemność.
Agnieszka Gerard-Gosek
Agnieszka Gerard-Gosek
kierownik salonu w galerii dominikańskiej we wrocławiu, w firmie od 10 lat
Moją pasją jest pieczenie ciast
Opracowuję analizy i raporty, kontroluję sieć salonów. Podoba mi się, że praca wymaga ode mnie skrupulatności, dokładności i skupienia, a co najważniejsze – nie jest monotonna. Moją pasją jest pieczenie ciast na różne okoliczności.
Agnieszka Byczkowska
Agnieszka Byczkowska
Księgowa, w firmie od 17 lat
Jeżdżę na mecze piłkarskie młodszego syna
Ulubiony moment w mojej pracy to oglądanie gotowej kolekcji przed kontraktacją. W wolnym czasie jeżdżę na mecze piłkarskie młodszego syna oraz szyję patchworki.
Anetta Plichta
Anetta Plichta
Kierownik produkcji, w firmie od 25 lat
Lubię mierzenie nowo powstałego produktu
Wykonuję konstrukcje według projektów i dopracowywuję dany model aż do momentu wdrożenia go do produkcji. Najbardziej lubię oglądanie i mierzenie nowo powstałego produktu. Moje hobby to robótki ręczne oraz robienie „czegoś z niczego”, czyli – na przykład – uszycie wymyślonej rzeczy dla córki z resztek tkanin.
Danuta Łosińska
Konstruktor odzieży, w firmie od 28 lat
Danuta Łosińska i Elżbieta Czerwionka
Danuta Łosińska
Konstruktor odzieży, w firmie od 28 lat
Elżbieta Czerwionka
Konstruktor odzieży, w firmie od 28 lat
Zdobywam wieże widokowe
Przygotowuję wykroje odzieży do produkcji. Najbardziej lubię moment przygotowywania kolekcji do kontraktacji. Wolny czas lubię spędzać z rodziną. To wspólne wypady i zwiedzanie zabytków oraz… zdobywanie wież widokowych.
Elżbieta Czerwionka
Konstruktor odzieży, w firmie od 28 lat
Czas wolny spędzam na zakupach
Moja praca polega na krojeniu modeli wzorcowych. Ulubiony moment w mojej pracy to oglądanie odszytych gotowych prototypów.
Sylwia Dejk
Sylwia Dejk
Główny krojczy, w firmie od 23 lat
Interesuję się modą
Moja praca polega na szyciu wzorców do nowej kolekcji, mierzeniu uszytych ubrań i udziale w kontraktacjach. Interesuję się modą, uwielbiam zakupy i spacery nad morzem.
Elwira Dawidowska
Elwira Dawidowska
Krawcowa, w firmie od 24 lat
Wyjeżdżam z rodziną pod namiot
Tworzę szablony do projektu ubioru. Najbardziej lubię moment, gdy mogę zobaczyć projekt, nad którym pracowałam, wykonany w tkaninie zasadniczej. Czas wolny spędzam na świeżym powietrzu. Często wyjeżdżam z rodziną pod namiot i nad morze.
Bożena Góska
Bożena Góska
Konstruktor odzieży, w firmie od 27 lat
W wolnym czasie oglądam programy o modzie
Moja praca polega na kontrolowaniu jakości produktów. Lubię weryfikować rankingi sprzedaży, kiedy widać, że produkt sprzedał się w stu procentach.
Teresa Bronk
Teresa Bronk
technolog odzieży, w firmie od 24 lat